Мисията изпълнена: Барса стигна стоте точки (ВИДЕО И СНИМКИ)

Шампионът на Испания Барселона постигна последната си голяма цел за този сезон, след като тази вечер каталунците разгромиха с 4:1 Малага в мач от последния 38-и кръг и изравниха рекорда на Реал Мадрид от 100 спечелени точки в испанското първенство.

"Кралския клуб" достигна кота 100 през изминалия сезон в Примера, но Барселона имаше нужда от само 12 месеца, за да повтори наглед недостижимото постижение на мадридчани.

Давид Вия, Сеск Фабрегас, Мартин Монтоя и Андрес Иниеста бяха точни за "лос кулес", докато резервата Педро Моралес върна един гол за Малага. Така Барселона завършва сезон 2012/13 в Примера с актив от 100 точки, натрупан след 32 победи, 4 ремита и едва 2 загуби. Малага пък остава на 6-а позиция с 57 пункта, но преди изиграване на останалите мачове от кръга.

Играещият последен мач за Барселона Ерик Абидал остана на резервната скамейка на каталунците, като се появи в игра през вторите 45 минути, получавайки бурните аплодисменти на „Камп Ноу". На пейката остана и Виктор Валдес, за когото това също можеше да бъде сбогуване с родния му клуб.

Сеск Фабрегас отново оглави атаката на Барса в отсъствието на Лионел Меси, докато Педро и Давид Вия стартираха на двата фланга. Серхио Бускетс, Андрес Иниеста и Шави започнаха в средната линия, а Жерар Пике и Хавиер Масчерано оформиха двойка централни защитници.

Роке Санта Крус и Жулио Баптища започнаха в атаката на андалусците, които от своя страна се сбогуваха със своя старши-треньор Мануел Пелегрини. Хоакин и Иско действаха по двата фланга, а Тулалан и Инасио Камачо започнаха в средната линия.

Сблъсъкът на „Камп Ноу" стартира кошмарно за Малага, като домакините нанизаха цели три попадения още в първите 16 минути на срещата.

Резултатът бе открит след 3 минути игра, когато друг футболист, почти сигурно играещ последния си мач за Барселона - Давид Вия, успя да отбележи навярно финалния си гол за „блаугранас". Хлапака получи асистенция от Педро и на празна врата вкара кълбото в мрежата за 1:0.

В 14' резултатът на „Камп Ноу" бе удвоен, а точен бе Сеск Фабрегас. Националът разигра на двойно подаване с Иниеста и матира Кабайеро за 2:0.

Сривът на гостите в защита бе очевиден, защото малко след това Малага допусна и трето попадение. Десният бранител Мартин Монтоя засече топката след изчистен ъглов удар и я прати във вратата за класическото 3:0, решавайки изцяло двубоя.

В 22' гостите можеха да намалят, но Роке Санта Крус не успя да отбележи с глава. Малко след това Барса пък бе близо до гол №4, но този път Кабайеро изби изстрел на Иниеста.

В 28' андалусците отново застрашиха вратата на Барса, но този път Жулио Баптища се размина на сантиметри от целта.

Втората част на „Камп Ноу" протече с много ситуации за гол, като и двата тима видимо действаха без напрежение в играта си. В 52' Барселона наниза и четвърти гол, като по крайно красив начин се разписа Андрес Иниеста. Халфът стреля с превъзходен фалц и не даде каквито и да е шансове на Кабайеро, бележейки за 4:0.

Голеадата в Каталуния продължи, а минути по-късно Малага най-сетне вкара първия си гол в мача. Резервата Педро Моралес засече една топка от въздуха и разстреля Хосе Пинто, бележейки попадение на честта за 4:1.

До края на срещата интересни ситуации пред двамата вратари не липсваха. В 64' Моралес бе близо до втори свой гол в двубоя, докато Педро опита да повтори изпълнението на Андрес Иниеста, но безуспешно.

В 77' трибуните на „Камп Ноу" изригнаха в аплодисменти, изпращайки един от големите си герои Ерик Абидал. През седмицата французинът обяви със сълзи на очи, че напуска Каталуния, смяната му с Жерар Пике изправи хиляди хора на трибуните на крака

В заключителните минути последваха няколко изстрела към вратата на гостите, но опитите на Педро и Алексис Санчес за попадение бяха успешно блокирани от стража на Малага.