Миржалол Касимов е новият селекционер на Узбекистан

Футболната федерация на Узбекистан уволни треньора на националния отбор Вадим Абрамов и го замени с бившия наставник Миржалол Касимов след поражение в първия мач от финалната фаза на Световните квалификации в зона Азия, съобщава БТА.

Узбекистан отстъпи с 0:1 на Иран в първата среща от групата от 4-ия кръг. Иран, който създаде няколко добри възможности в мача, стигна до победното попадение в 4-ата минута на добавеното време.

Узбекистанската селекция също игра много здраво, въпреки липсата на петима основни футболисти, наказани от Азиатската футболна конфедерация (АФК) заради умишлено получаване на жълти картони. Един от тези играчи беше и звездата на местния футбол и номер 1 на Азия за 2011-а година Сервер Джепаров.

Узбеките имаха претенции и за незачетен гол в 75-ата минута след удар на Одил Ахмедов. Узбекистан никога не се е класирал за Световно първенство, а в последно време националната селекция се представя много добре.

В третия кръг те завършиха 1-и в групата си, а за Купата на Азия миналата година достигнаха до полуфинал. Новият треньор Касимов има съвсем малко време да подготви отбора за следващата квалификация, тъй като Узбекистан трябва да гостува на Ливан в мач от 2-ия кръг в група А.

След четири кръга на елиминации 10-те най-добри отбора се разпределят в последния групов етап на два потока по пет състава.

Първите два отбора от всяка група се класират директно за Световното първенство в Бразилия след две години, а двата трети отбора трябва да преминат плейофи в два кръга, за да отиде един от тях на Мондиала.