Миньор спечели рулетката на дузпите срещу Черно море

снимка: minyor.com

Миньор Перник продължи успешно към ⅛-финалите на турнира за Купата на България, след като днес "чуковете" елиминираха от надпреварата Черно море след победа с дузпи пред собствена публика.

Редовното време на "Стадиона на мира" в Перник завърши при резултат 1:1, след като първо Костадин Марков си отбеляза автогол през първата част, а в 69' Милен Василев възстанови равенството след чудесно изпълнен пряк-свободен удар. Големият грешник за Черно море при дузпите бе венецуелецът Ермес Паломино, който сбърка от бялата точка.

Домакините от Миньор започнаха по-активно в срещата и установиха натиск пред вратата на Илко Пиргов, но противно на логиката, отборът от Варна първи излезе напред в резултата. В 27' Ермес Паломино бе потърсен с далечно подаваен от свой съотборник, а Костадин Марков си отбеляза нелеп автогол, чуквайки топката с коляно по фатален за Иван Чворович начин. До края на полувремето, Том от тима на домакините се опита да преодолее Пиргов с далечен изстрел, но стражът се намеси.

През втората част емоции на "Стадиона на мира" не липсваха, като зрителите в Перник видяха един гол и един червен картон в течение на 45-те минути. В 69' трибуните изригнаха, след като появилият се като резерва Милен Василев изпълни по майсторски начин пряк-свободен удар и матира Илко Пиргов за 1:1. До края на полувремето до нови поапдения не се стигна, а тимът на Черно море остана и с човек по-малко на терена. В 85' Сашо Александров бе пратен под душовете с втори жълт картон, наклонявайки везните в полза на домакините.

Последваха две продължения по 15 минути, по време на които Миньор така и не успя да се възползва от численото си предимство на терена. Макар и с 10 души, футболистите на Стефан Генов се отбраняваха дисциплинирано, видимо играейки за дузпи. До такива и се стигна, като осем от всичките девет футболисти, застанали зад бялата точка, успяха да отбележат. Единствен пропусна Ермес Паломино, което и класира Миньор напред. Точни от бялата точка за Миньор бяха Крум Бибишков, Том, Милен Василев, Ванчо Траянов и Христозов, докато Черно море вкараха Георги Илиев, Камазола и Георги Божилов.