Миньор сломи "болярите" с гол в края

снимка: minyor.com

Отборът на Миньор взе крехък аванс срещу Етър в първи двубой от 1/16-финалите за Купата на България, след като днес перничани победиха с 2:1 на своя "Стадион на Мира".

През първата част и двата тима си размениха по едно попадение, като победният гол за "чуковете" падна едва пет минути преди края на срещата.

Тогава Брахими центрира една топка в наказателното поле на "болярите", където Иван Михов с глава отбеляза за крайното 2:1.

През първата част пък паднаха по един гол и в двете врати. Резултатът откриха домакините в 17', когато Томислав Павлов се възползва от асистенция на Йордан Юруков и отбеляза за 1:0.

Равенството бе възстановено две минути преди почивката, когато Пивати отбеляза така важния гол на чужд терен за "болярите". Пивати получи подаване от Хасан и с хубав удар от около 25 метра прониза противниковия вратар.

Реваншът е във Велико Търново в края на ноември.