Миньор с класическа победа над Ботев

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Миньор (Перник) записа класическа победа с 3:0 като гост на Ботев (Пловдив) в последния мач от 5-ия кръг на А група. И трите гола бяха дело на нападателя на „миньорите" Атанас Николов.

Гостите от Перник напълно превъзхождаха изпадналия в криза тим на Ботев и закономерно стигнаха до успеха.

Атанас Николов откри резултата в 41-та минута на срещата, след изпълнение на пряк свободен удар, при който топката рикушира в бранител на Ботев и влетя във вратата на домакините.

В 61-та минута Николов отбеляза втория си гол в мача. Нападателят на Миньор бе точен с глава след центриране на Любомир Витанов.

Девет минути по-късно (70') Атанас Николов оформи своя хеттрик в мача. Велимир Иванович се пребори за една топка и центрира в наказателното поле, където топката попадна в Николов, който я спря на гърди и отблизо разстреля вратаря на Ботев, оформяйки крайното 3:0.

С тази победа Миньор се изкачи на 4-то място във временното класиране на А група с актив от 10 точки (3 победи, един равен и една загуба), а Ботев записа петата си загуба от началото на шампионата и остава в дъното на таблицата без спечелена точка.