Миньор не прости на Видима в Севлиево

снимка: minyor.com

Отборът на Миньор (Перник) се наложи с класическото 3:0 при гостуването си на Видима-Раковски в Севлиево в мач от отложения 16-и кръг в А група. Крум Бибишков откри резултата в 22-ата минута, а в 38-ата Милен Василев удвои. Крайното 3:0 бе оформено отново от Бибишков, който се разписа от дузпа пет минути преди края на редовното време (85').

Домакините от Видима пропуснаха чудесна възможност да открият резултата още в 8-ата минута, когато Християн Кожухаров стреля от 7-8 метра, но ударът му не намери очертанията на вратата.

След първоначалния натиск на севлиевци, Миньор успя да изравни играта и така се стигна до 22-ата минута, когато гостите откриха резултата. Крум Бибишков проби през центъра и излезе очи в очи с вратаря на Видима Ивайло Василев, след което със силен удар в горния десен ъгъл даде предимство на своя отбор.

Футболистите на Миньор продължиха да нападат и в 38-ата минута стигнаха до втори гол, дело на Милен Василев. Той бе изведен от Бибишков, напредна по лявото крилото и нахлу в наказателното поле. Ивайло Василев изби първия му удар, но след това нямаше какво да направи при добавката и така перничани поведоха с 2:0.

След почивката гостите продължиха да владеят повече топката, като създадоха няколко добри положения пред вратата на Видима. Така се стигна до 85-ата минута, когато Миньор получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Крум Бибишков в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият Бибишков и с удар в долния ляв ъгъл на Ивайло Василев оформи крайното 3:0.

Видима пък завърши срещата с 10 човека, защото в 83-ата минута Самет Ашимов бе изгонен с втори жълт картон заради реплика към главния съдия.

След тази победа Миньор се изкачи на 9-о място във временното класиране на А група с актив от 21 точки, а Видима заема 14-а позиция с 13 пункта.