Миньор не победи Калиакра, но го побутна към Б група

Калиакра и Миньор Перник завършиха наравно 2:2 в Каварна и по този начин перничани почти подпечатаха билета на каварненци за Б група.

Двата тима не създадоха много чисти голови ситуации пред своите врати, но все пак успяха да си вкарат четири гола, а домакините дори изпуснаха дузпа. Перничани два пъти излизаха напред в резултата, но и два пъти допуснаха да бъдат догонени.

Попаденията за Калиакра реализира Герасим Заков - по едно във всяко едно от двете полувремена, а за „чуковете" точен бе Цветков, а Събев си вкара автогол в началото на срещата.

Това бе едва пето равенство за домакините през сезона, които спечелиха първа точка в последните си пет срещи. То обаче не им вдъхна особено шансове за спасение. Каварненци имат само 11 точки и са на цели 8 от спасителното 13-то място. Това означава, че една точка за Локомотив София до края на сезона ще прати футболистите на Радостин Трифонов в Б група.

Миньор пък записа своята 31-ва точка в шампионата и остава на 10-то място.

Гостите от Перник започнаха мача по-добре и успяха да открият резултата първи. След няколко несполучливи опити на „чуковете" футболистите на Калиакра сами вкараха топката в своята врата. В 14-та минута Сабри Бумела центрира отляво и Сашо Събев в желанието си да върне топката към вратаря Григоров го подлъга и тя стана неспасяема за 0:1.

Играчите на Радостин Трифонов от своя страна създадоха най-чистото си положение след 20-тина минути игра. Костов изведе по отличен начин Четин Садула, но изстрелът му бе блокиран.

Все пак в следващата си атака Гераси Заков успя да изравни резултата. Юношата на ЦСКА стреля по прекрасен начин от границата на наказателното поле и закова топката под гредата на Банков за 1:1.

В 31-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Михов фаулира Заков в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшия, но би над гредата и пропусна да изведе тима си напред.

До края на полувремето нямаше особено опасни ситуации, а двата тима опитваха да се изненадат предимно с центрирания.

Второто полувреме започна с натиск на каварненци, но стражът на гостите Банков спаси удари на Андонов и Костов.

Така се стигна до 65-та минута, когато гостите получиха правото да изпълнят нарушение в половината на Калиакра. Бумела центрира отляво в наказателното поле и Ивайло Цветков с глава стреля неспасяемо във вратата на влезлия през второто полувреме Цветан Димитров и направи резултата 2:1 в полза на Миньор.

Това обаче не бе всичко в мача. Перничани успяха да успокоят темпото и вече се виждаха победители, когато в 83-та минута Заков стреля от около 30 метра, топката рикошира в крак на противников играч и стана неспасяема за Банков, който бе излязъл напред.

До края на двубоя домакините дори потърсиха пълния успех, но Банков се оказа непробиваем.