Миньор надви Монтана

Миньор победи Монтана с 2:1 в равностоен и интересен сблъсък на стадион „Огоста". Двубоят, с който бе открит 22-ия кръг на А група се отличи с три попадения, две дузпи и две греди.

Още преди срещата футболистите и феновете на двата отбора изразиха своята подкрепа към капитана на националния отбор Стилиян Петров, за който вчера се разбра, че е болен от левкемия. Домакините, чийто юноша е играчът на Астън Вила, излязоха със специални фланелки с надпис „Стилияне, ние сме с теб!"

Първото полувреме зрителите станаха свидетели на две греди - по една за всеки от двата тима, но голове не паднаха.

През втората част Миньор излезе напред след гол от дузпа на Крум Бибишков и попадение на Борислав Стойчев. В края на двубоя Мирослав Антонов намали от също от дузпа, но силите на домакините не стигнаха за нещо повече.

Въпреки успеха „чуковете" са на цели десет точки от осмото място. Монтана пък остава в опасната зона. „Сините" имат 20 пункта и заемат 11 позиция, на седем точки над чертата.

В началните минути атаките бяха и към двете врати, но по-чистите положения сътвориха футболистите на Стойчо Стоев.

Още в 3-тата минута гостите можеха да открият резултата, но от няколко метра на празна врата Милен Василев уцели дясната греда.

Монтана погледна по-сериозно към вратата на перничани едва след четвърт час игра. В 15-тата минута Мирослав Антонов стреля от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда.

След като първите минути бяха за Миньор, до края на полувремето монтанчани доминираха и търсеха повече гола.

В 21-та минута Борислав Борисов отправи добър удар с глава, но отличната намеса на Иван Чворович запази равенството.

В 29-тата минута и домакините удариха греда. Димитър Илиев овладя топката в наказателното поле на Миньор обърна се, успя да преодолее защитата и вратаря на чуковете, но ударът му се отби в десния страничен стълб.

След още четири минути нов опасен удар на Димитър К. Илиев премина на метър встрани от вратата на гостите.

Второто полувреме започна с натиск и към двете врати. В 53-тата минута Миньор получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Тихомир Трифонов срещу Крум Бибишков в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият и я прати в мрежата зад Ивайло Яначков - 1:0 за Миньор.

Футболистите на Атанас Атанасов се опитаха да отговорят. В 65-тата минута удат на Луис Едуардо от пряк свободен удар обаче отиде право в ръцете на Чворович.

В 68-та минута падна второ попадение за перничани. Фарес Брахими намери добре в наказателното поле оставения сам Борислав Стойчев и той с премерен удар наказа Яначков.

Домакините се втурнаха в атаки и в 78-та минута можеха да намалят, но след рикошет в противников състезател ударът на Воденичаров премина над гредата. При корнера Борислав Стойчев изчисти от голлинията удар на Тихомир Трифонов.

Минута по-късно съдията посочи бялата точка в полза на Монтана, след като при разбъркване в наказателното поле, топката среща ръката на Иван Михов. Миро Антонов се нагърби с изпълнението и не остави шансове на Чворович.

Въпреки че намалиха резултата до края на срещата монтанчани така и не достигнаха до второ попадение и Миньор удържа победата.

Така „чуковете" записаха седмата си победа в шампионата и вече имат актив от 27 точки, който обаче не позволява на тима да отиде по-напред от девето място.

Загубата пък е пета поредна след подновяването на шампионата за Монтана и общо 12-та. Я оставя тима на седем точки от зоната на изпадащите.