Минчев с 9 минути за гранда Фенербахче в Евролигата по баскет

Българският баскетболист Йордан Минчев игра 8:42 минути при победата на турския Фенербахче с 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22) срещу сръбския Цървена звезда в мач от Евролигата за мъже. Успехът изкачи турците на трето място в генералното класиране при баланс от осем победи и три поражения, докато Звезда е на 12-а позиция с 4-7.

Минчев се появи в игра 5:50 минути преди края на третата четвъртина, когато Фенербахче водеше с 53:36. Още в следващите секунди 18-годишният българин загуби топката срещу Бранко Лазич, а след това извърши първото си лично нарушение и сърбинът добави една точка към стрелбата си за други две със задържането. В последствие Минчев пропусна единствената си стрелба в мача, а преди да напусне игра в последната четвъртина той спечели две борби в защита.

Александър Везенков също е в Турция. По-късно днес българският национал и неговите съотборници от Барселона гостуват на Анадолу Ефес в зала "Абди Ипекчъ" в Истанбул. Междувременно, ЦСКА Москва остана начело на класирането в Евролигата, след като руснаците победиха със 79:64 (21:23, 15:15, 30:16, 13:10) италианския Милано. Шампионите са с 10-1, а втори е Реал Мадрид, който има идентичен баланс с Фнербахче. Испанците надвиха с 96:91 (25:22, 24:27, 25:20, 22:22) литовския Жалгирис Каунас.