Милуол взе скалпа на Блекбърн и се класира за полуфиналите

Милуол се класира за полуфинал в турнира за Купата на Англия, след като се наложи с 1:0 над Блекбърн в преиграване на четвъртфинала. Първата среща завърши при нулево равенство, а сега победното попадение за лондончани вкара капитанът им Дани Шиту малко преди края на първото полувреме.

За Шиту това е втори гол през сезона, като преди това се разписа пак в турнира за Купата на страната - при успеха над Астън Вила в мача от 4-ия кръг, припомня БТА. Сега той вкара в 43-ата минута с глава, засичайки центриране на Крис Тейлър от ъглов удар.

На полуфиналите Милуол ще срещне елитния Уигън в повторение на финала за Купата на Лигата през 1999-а година.

Играчите на Блекбърн, които в първата среща не се стараха особено да стрелят във вратата на "лъвовете", този път стартираха доста уверено в мача и от самото начало започнаха да обсипват вратаря Дейвид Форди с удари. В 4-ата минута Лиън Бест можеше да вкара, но вратарят отби.

И след началото на второто полувреме северняците започнаха агресивно, като в 63-ата минута беше най-чистото им положение. Отново Лиън Бест получи топката пред наказателното поле, влезе с дрибъл вътре, преодолявайки трима защитници и стреля, но пред голлинията се намеси Шейн Лоури, който изрита кълбото напред.