Милош Раонич показа психика срещу Роджър Федерер и ще играе финал в Лондон

Канадецът Милош Раонич се класира за първия си финал в турнир от Големия шлем, след като победи легендата Роджър Федерер с 6-3, 6-7(3), 4-6, 7-5, 6-3 в първия полуфинал от мъжката схема на Уимбълдън.

Швейцарският маестро бе спечелил всичките си 10 полуфинални двубоя на свещената трева в Ол Ингланд Клъб до този момент, но днес бе победен от изключително мотивирания и агресивен Раонич. 6-ят поставен в схемата взе едва 6 точки при посрещане в първия сет, но те му бяха достатъчни, за да постигне и един пробив и да поведе в резултата. Във втората част двамата не успяха да се пробия и стигнаха до тайбрек, в който Федерер се наложи на 3 точки. Роджър Федерер остави сърцето си на корта, но не успя да стигне до 11-ия си финал на Уимбълдън.

7-кратният шампион използва инерцията, за да вземе третия сет с 6-4, а четвъртата част вървеше към тайбрек, но Федерер започна да показва признаци на умора към края и Раонич се възползва, за да пробие в 12-ия гейм и да вкара мача в пети сет.

4158702

Швейцарецът поиска медицински таймаут, заради проблем с дясното бедро, а Раонич се възползва от проблемите на съперника си, за да пробие рано в решаващия сет. До края на двубоя канадецът не сбърка при своите подавания и в крайна сметка затвори мача след 3 часа и 24 минути игра. По този начин Федерер ще трябва да почака поне година, за да стигне до рекордна 8-ма титла от Уимбълдън, докато в неделя Раонич ще излезе на Централния корт в преследване на първата си титла от Големия шлем.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят Анди Мъри и Томаш Бердих.