Милош Раонич пише история на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 8 в мъжкия турнир на Ролан Гарос- Милош Раонич, елиминира представителя на домакините Жил Симон с 4:6, 6:3, 2:6, 6:2, 7:5 и стана първият канадец, който достига до 4-и кръг тук.

Раонич е бил два пъти в четвърти кръг на Откритото първенство на Австралия, както и два пъти на Откритото първенство на САЩ, а в Париж едва през този сезон успя да го постигне.

Следващият му съперник ще бъде победителят от мача Марсел Гранойерс (Испания)- Мартин Клижан (Словакия), който беше спрян при резултат 6:7 (5:7), 6:2, 7:6 (9:9) заради настъпила тъмнина.

Жо-Вилфрид Цонга (Франция), който е 13-и в схемата, ще срещне шесткратния победител в Големия шлем Новак Джокович. Цонга елиминира 22-ия Йежи Янович (Полша) с 6:4, 6:4, 6:3. 18-ият Ернестс Гулбис (Латвия) е следващият съперник на Роджър Федерер след успеха си над Радек Щепанек (Чехия) с 6:3, 6:2, 7:5.

Десетият в схемата на турнира- американецът Джон Иснър, също стига до осминафинал за първи път от 2010-а година. Той отстрани 17-ия Томи Робредо (Испания) със 7:6 (15:13), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 7:5. Така той става и първият представител на САЩ в топ 16 на турнир от Големия шлем в последните све години, като преди него последно са го правили Анди Родик и Марди Фиш на Юс Ес Оупън 2012.

Иснър спаси 13 брейк-пойнта срещу Робредо в срещата, която продължи 3 часа и 18 минути, а в три от сетовете победата беше определена в тайбрек. Все пак американецът, който е участник в най-дългия мач в историята на тениса- през 2010-а година на Уимбълдън, разчиташе отново на сервиса си и си помогна със 17 аса за успеха. Това е първа победа от пет мача насам за него срещу съперник, който е поставен в схемата на турнирите от Големия шлем.