Милен Радуканов прекрати контролата с Краковия при резултат 2:1 за ЦСКА

Приятелската среща между отборите на ЦСКА и Краковия не приключи по план, след като старши-треньорът на българите Милен Радуканов изведе своя отбор при резултат 2:1. Причина за това станаха бурните страсти, които се разиграха между футболистите на двата отбора в самия му край.

Наставникът на "червените" заложи в своя стартов състав на парагвайския бранител Джони Кабрера, който пристигна на проби в лагера на тима. Освен южноамериканеца, сред титулярните единадесет бяха включени още вратарят Здравко Чавдаров, както и полевите футболисти: Виданов, Адемар, Дечев, Садула, Галчев, Стоянов, Зику, Живец и Мораеш.

През втората част на терена се появиха още Костадинов, Якимов, Карачанаков, Костов и Йовчев, като единствено резервният вратар Макенджиев остана на пейката до последния съдийски сигнал.

Мачът започна по чудесен начин за българския тим, който откри резултата след само 14 минути игра в Цутфен. Перлата на "армейците" Янис Зику пое топката в средата на терена и намери по отличен начин Живец, който намери десния долен ъгъл зад противниковия вратар - 1:0. Българите заслужено отбелязаха, след като футболистите на Радуканов бяха по-активни в първия четвърт час игра.

В 25' обаче поляците бяха близо до изравняването, след като асистентът за първия гол Янис Зику сбърка сериозно. Румънецът позволи на Краковия да организира бърза контраатака, която завърши с неточен удар на Дужиц от около едва осем метра разстояние до вратата. До края на полувремето до нови голове не се стигна, с изключение на отменено поради засада попадение на Янис Зику в 39'.

Развръзката и преждевременният край на контролата останаха за второто полувреме, което не бе лишено от интересни моменти. В 52' Станислав Костов направи сериозен пропуск пред Качмарек, след като получи добро подаване от Карачанаков. Младият нападател обаче стреля неточно.

Костов все пак се реваншира за пропуска си само пет минути по-късно, удвоявайки резултата в полза на "армейците". Защитниците на Краковия направиха груба грешка в близост до собствения си вратар, чието лошо пласиране позволи на Станислав Костов да намери мрежата зад гърба му - 2:0.

Поляците върнаха гола само осем минути по-късно, когато Косанович отбеляза с глава при една от малкото добри атаки на своя отбор в срещата. Малко по-късно Станислав Костов направи опит да отбележи втория си гол в спаринга, но Качмарек съумя да отрази.

Този резултат се запази до края на мача, който обаче не бе прекратен по план от главния съдия. Край на двубоя бе даден от наставника на българите Милен Радуканов, който взе решение да изведе отбора си от терена в 82'. Причина за гнева на специалиста стана груба интервенция спрямо младия Мартин Дечев, който бе неспортменски изблъскан от съперников състезател. Това доведе и до бурна реакция от скамейката на "червените" и меле в центъра на терена, в крайна сметка и довеждайки до решението на Милен Радуканов да изведе тима си от игралното поле.