Mиланов и ЦСКА с невероятна 10-голова победа (ВИДЕО)

В невероятен мач взе участие българският национал Георги Миланов днес, а неговият ЦСКА (Москва) постигна 7-а победа в 8-ия кръг на руската Висша лига. Успехът обаче е в мегарезултатното гостуване в Саранск, където армейците спечелиха с 6:4.

Освен с десетте гола, срещата ще се запомни с множество обрати, трима играчи вкараха по два гола, а двама пък получиха червени картони.  Българският полузащитник се появи на терена в 58-ата минута вместо Георгий Шенников, но не се отличи с някакви фамозни отигравания.

В първите 15 минути играчите на Мордовия нанизаха три гола във вратата на национала Игор Акинфеев, а в 12-ата минута Марио Фернандес от ЦСКА получи червен картон. До края на първата част голове нямаше, но ЦСКА изравни за 9 минути през втората част- от 50-ата до 59-ата, което пък в букмейкърските къщи означаваше 6 гола за 60 минути.

В 68-ата минута Евгений Луценко вкара второто си попадение в мача и четвърто за Мордовия. Столичани отново демонстрираха невиждана успеваемост и в рамките на 8 минути след 80-ата нанизаха нови три гола, за да спечелят с невероятното 4:6.

Ахмед Муса вкара два от головете- в 80-ата и в 85-ата, а Сейду Думбия оформи крайния резултат, което също беше негово второ попадение. Сърбинът Зоран Тошич асистира за два гола и също се разписа, но в първата тройка голове.

Яник Джало от състава на домакините беше отстранен в 54-ата минута за два жълти картона, а руските медии в наивен транс обясниха, че мачът е предложил вълнуващи моменти, много драма и обрати.