Милано поведе на Рим в дербитата този уикенд (ВИДЕО)

Милан надделя с 2:1 в домакинството си на Рома в съботното дерби от 35-ия кръг на италианската Серия А и записа първия си успех в първенството от 4 април насам. „Росонерите“ изненадващо изиграха най-силния си мач в последния месец именно срещу устремения към Шампионска лига и намиращ се във възход отбор от столицата.

Милан събра 46 точки, но остава на 10-то място в класирането и има съвсем илюзорни шансове да се пребори за място в зона „Лига Европа“, след като изостава с шест от шестия Сампдория. Рома остава с 64 пункта на втора позиция и е заплашен отново да отстъпи мястото на вечния враг Лацио, който в неделя от 21:45 часа ще се опита да възстанови честта на столицата срещу другия ранен гранд от Милано – Интер.

„Орлите“ са с 63 точки и евентуален успех ще им позволи за пореден път да се извисят пред Рома в класирането и да натрупат аванс в битката за второто място, което дава право на директно участие в групите на Шампионска лига.

4140580

Милан не влезе в дербито с Рома като фаворит и бе изправен пред угрозата за първи път от 1986 година да запише четири поредни загуби в Калчото, но „росонерите“ по най-добрия начин отговориха на предизвикателството.

Не бе изненадващ фактът, че Рома имаше предимство в първата част на първото полувреме, като в един момент след изстрел на Костас Манолас и гредата трябваше да помага на Диего Лопес. „Вълците“ обаче не се възползваха от първоначалния импулс в играта си и отстъпиха инициативата на домакините, които към края на първото полувреме създадоха няколко добри положения.

Няколко секунди преди почивката Кейсуке Хонда с отлично центриране по земя по десния фланг предостави топката успоредно на голлинията за връхлитащия Марко ван Хинкел и той от около два метра простреля мрежата на Морган де Санктис – 1:0.

След почивката Милан продължи да налага доминация на терена и Джакомо Бонавентура направи страхотен пропуск в 50-ата минута, стреляйки встрани от гредата от около три метра по диагонала.

В 59-ата минута ново центриране на Хонда отдясно този път кацна на главата на Матия Дестро, който почти от упор с глава се разписа срещу бившия си отбор и прекрати голова суша в продължение на 9 мача – 2:0.

Победата на Милан изглеждаше сигурна, предвид безидейната игра на Рома, но в 73-ата минута Хуан Итурбе финтира Алекс и опита да мине покрай Найджъл де Йонг в наказателното поле, а холандецът спъна съперника и го повали на тревата.

Главният съдия Паоло Талиавето се забави преди да посочи бялата точка, защото решението дойде от асистента на аутлинията. Току що влезлият Франческо Тоти изпълни доста слабо дузпата, но прати топката под плонжа на Диего Лопес и намали на 2:1 с 298-ия си кариерен гол за Рома и 11-ти срещу Милан.

Докрая „вълците“ опитаха да стигнат до равенството, но отново не можаха да преодолеят Диего Лопес и в крайна сметка Милан спечели с 2:1.