Милан все още мечтае за Европа

Милан се добра до ценни три точки в борбата си за евроквота при тежкото гостуване на Дженоа, стигайки до 2:1 в последен мач от 32-ия кръг на Серия А.

Таарабт с хубав удар в 20' даде аванс на гостите, а в 56' Кейсуке Хонда най-накрая се отпуши, отбелязвайки първия си гол в Серия А. В 73' Мота намали, но силното второ полувреме на Дженоа стигна само за почетна загуба.

Милан не изигра особено силен мач, но с двата си удара в целия мач си осигури победата и ценните три точки, които оставиха отбора на 11-а позиция. „Росонерите“ обаче имат реален шанс да играят в Европа, като са само на 5 точки от Интер и Парма, които се представят колебливо напоследък.

Дженоа няма да за какво да се бори до края на сезона, като отборът е на 13-о място с 39 точки -далеч и от Европа, и от зоната на изпадащите. Това беше и 8-и пореден мач, в който „грифоните“ не могат да спечелят срещу гранда от Милано.

Изненадващо Балотели беше оставен на резервната скамейка, а нападението на Милан беше водено от Пацини, а от втора линия голаджията беше подкрепян от Кака и Кейсуке Хонда.

Първите шансове в мача бяха в полза на домакините, като Джилардино можеше да открие, но стреля в крака на Рами, а след корнера Скули не намери добре топката.

Милан поведе в резултата с първия си удар в мача (и единствен за полувремето). Кака комбинира с Таарабт, който бързо си проправи път през центъра и с мощен удар в 20' даде аванс на „росонерите“.

До края на полувремето „грифоните“ бяха по-активни и се разминаха на няколко пъти с гола, най-вече заради блестящите изяви на Абиати, който парира Маркезе, Джилардино и Бертолачи. Преди почивката Мексес беше близо до това да си отбележи нелеп автогол, но се размина.

Дженоа натисна здраво след подновяването на играта, като Милан трудно изнасяше топката. Стигна се до няколко опасни центрирания, с които защитниците пред Абиати се справяха трудно. Самият вратар се намеси отлично в 51', когато Джилардино се измъкна и стреля силно, но право във вратаря.

Само минута по-късно отново той можеше да се разпише, но ударът му с глава мина над вратата. Още с първата си атака през второто полувреме обаче Милан стигна до ценното второ попадение.

Дженоа загуби топката в центъра, а Хонда се устреми сам напред. Той мина покрай защитник на домакините и остана очи в очи с Перин. Вратарят излезе да пресрещне японеца, но той чукна топката покрай него, а тя се търкулна до вратата – 2:0 за „росонерите“.

Домакините се опитаха да отговорят, а с ново спасяване се отчете Абиати, който спря с вещина удар на Скули. Минута по-късно Джилардино изпусна да засече прострелно центриране в наказателното поле.

В крайна сметка, Дженоа успя да намали. В 72' се стигна до корнер, като след центрирането защитниците на Милан не успяха да изчистят. Топката стигна до Мота, който с мощен удар прати топката в гредата. Тя рикошира в Абиати и се озова във вратата на Милан. Буквално в следващата атака Стораро можеше да се превърне в герой, но Абиати се реваншира за слабата си намеса. След това и Мексес изби от голлинията.

До края Милан устиска победата, въпреки че „грифоните“ не се отказаха да гонят поне точката и създадоха още няколко опасни положения. Те обаче не донесоха желания резултат.