Милан се отдалечава от Лига Европа

Милан записа шокиращо поражение с 1:2 при гостуването си на Аталанта на стадион „Атлети Адзури д'Италия“ и пропусна възможността поне за няколко часа да окупира шестата позиция, която е последната, даваща право на участие в Лига Европа от следващия сезон.

„Росонерите“ бяха облагодетелствани от автогола на капитана на бергамаските Джанпаоло Белини в 52-ата минута, за да поведат в резултата. В 68-ата минута обаче водещият нападател на домакините Херман Денис изравни, а финалният натиск на Аталанта бе възнаграден с драматичен победен в гол в последната 6-та добавена минута. Франко Бриенца с фантастичен удар от около 20 метра прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Марко Амелия.

Така Милан остава с 54 точки и кръг преди края изостава с 1 пункт от Торино, който днес от 16 часа приема Парма в оспорван двубой, който има сериозно отношение в битката за позиция в топ 6.

Аталанта е 11-ти с 50 пункта и не се бори за нищо през този сезон, като отдавна защити елитния си статут, а нямаше шанс да се включи в борбата за евроквоти.

През първото полувреме и двата отбора пропуснаха половин дузина отлични положения за откриване на резултата, а Милан трябва да съжалява най-вече за гредата на Марио Балотели в 44-ата минута. Италианският национал с прекрасен изстрел от пряк свободен удар разтресе стълба зад вратаря Андреа Конзили.

7 минути след почивката Съли Мунтари направи пробив от лявото крило към наказателното поле и центрира по земя за Балотели, но Белини засече топката в собствената си врата в стремежа си да попречи на Супер Марио да я отиграе. Нападателят на Милан бе в засада и видимо влияеше на играта, но реферите прецениха, че трябва да зачетат гола.

Денис възстанови равенството от дузпа в 68-ата минута и заслужено заличи пасива на домакините, като вече има 13 попадения в Серия А този сезон. Попадението на Бриенца в 96-ата минута не само попари европейските надежди на Милан, но и донесе много радост по трибуните, въпреки че Аталанта не се бореше за нищо в днешния двубой.