Милан се измъкна от бездната с успех над Парма (ВИДЕО)

Милан прекрати кошмарната си поредица в Серия А и записа домакински успех с 3:1 над последния в класирането Парма, благодарение главно на френската си звезда и голмайстор Жереми Менез.

„Росонерите“ бяха спечелили само две точки от последните пет кръга, но успяха да прекратят унизителната поредица от три загуби на „Сан Сиро“, като двубоят с „дуковете“ отново предложи много на брой попадения – предишният мач между двата тима в началото на сезона завърши с успех 5:4 в полза на Милан и досега остава „най-головият“ мач в Калчото.

В 17-ата минута Жереми Менез отбеляза четвъртия от последните пет гола на Милан в Серия А и изведе „росонерите“ напред с точно изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе отсъден след намеса на асистента на аутлинията, който подсказа на главния рефер за игра с ръка на новото попълнение от Атлетико (Мадрид) Кристиан Родригес при удар с глава на Кристиан Дзакардо.

Парма обаче изравни сравнително бързо, макар и след грешка в защитата на домакините. В 25-ата минута след центриране от пряк свободен удар футболист на гостите игра с глава, кълбото рикошира в Андреа Поли и попадна в обсега на Антонио Ночерино. Той от около три метра без проблеми прати топката в мрежата на Диего Лопес и наказа бившия си тим, изравнявайки на 1:1.

В 57-ата минута Милан възстанови преднината си, отново благодарение на Менез, който пое топката в близост до границата на наказателното поле и бе оставен да си я нагласи на левия крак, преди с премерен изстрел по земя да я прати неспасяемо в мрежата на „дуковете“ за 2:1.

Менез вече има 12 попадения за Милан от началото на сезона, цели шест от които са били реализирани от дузпи – от топ 5 първенствата на Европа единствено Кристиано Роналдо (8) има повече подобни попадения.

В класацията на реализаторите в Калчото Менез вече е на второ място с 12, колкото има Гонсало Игуаин от Наполи, а лидер е Карлос Тевес с 13 за Ювентус.

Френската звезда на Милан участва дейно и в отбелязването на третия гол, след като в 76-ата минута прати топката на пътя на връхлитащия в наказателното поле Кристиан Дзакардо, за когото не бе голям проблем да прониже вратаря Антонио Миранте от около шест метра за 3:1.

Милан събра 29 точки и се покачи на 8-мо място в класирането, изравнявайки се по актив с Дженоа, който завърши 1:1 с Фиорентина в пълен със спорни ситуации късен съботен мач от кръга.

Парма с едва 9 пункта остава на последната позиция в класирането, записвайки 4-та поредна загуба.

Старши-треньорът Филипо Индзаги позволи на новите попълнения Салваторе Бокети и Матиа Дестро да направят дебюта си с фланелката на „росонерите“ - единият на левия бек на защитата, а другият като партньор в атаката на Жереми Менез. Също така Кейсуке Хонда се завърна в единайсеторката след края на турнира за Купата на Азия.

Пред вратаря Диего Лопес в схема 4-4-2 се наредиха още Кристиан Дзакардо, Алекс и Адел Рами в ариегарда, Андреа Поли, Марко ван Хинкел и Алесио Черчи в халфовата линия.

След скоростната размяна на голове и двата тима имаха още чисти положения на сметките си преди края на първото полувреме. На два пъти гредата спасяваше гостите, като първо Алекс с прехвърлящ удар с глава закачи напречния стълб, а след него и Матиа Дестро разтресе рамката на вратата на Парма.

„Дуковете“ пък за малко не осъществиха пълен обрат в 40-ата минута, но Диего Лопес с невероятна двойна намеса компенсира грубите грешки на защитниците пред него, позволили първо на новото попълнение Силвестре Варела, а след това и на Ночерино да стрелят опасно в наказателното поле.

След почивката Милан наложи видимо преимущество и напълно заслужено се поздрави с успеха, реализирайки две попадения. На другата врата Лопес само веднъж трябваше да се намесва, защото като цяло Парма не организира голям брой нападения.