Милан прие поканата на Барселона за мач за трофея "Жоан Гампер"

галерия:

Отборът на Милан обяви, че ще гостува на испанския гранд Барселона в мач за трофея „Жоан Гампер" на 25-и август. Всяко лято каталунците канят някой от големите европейски отбори в сблъсък за трофея, като миналата година това бе Манчестър Сити, който изненадващо спечели с 1:0 с гол на българина Мартин Петров.

 

„Поканихме Милан, защото те са един от най-великите и силни отбори в Европа", заяви новият президент на Барселона Сандро Росел. „Роналдиньо няма нищо общо, както много медии писаха. Не бива обаче да отричаме, че той е важна част от новата история на клуба".

 

Сред другите тимове, които са играли срещу Барселона за трофея „Жоан Гампер", личат имената на Бока Хуниорс, Интер, Байерн (Мюнхен) и Ювентус. За последно Милан и Барселона се срещнаха в тази надпревара през 2004-а година, когато „росонерите" отстъпиха с 1:2.