Милан пречупи Киево и се върна на победния път

Отборът на Милан прекъсна неприятната си серия от три поредни мача без победа в Серия А, след като тази вечер "росонерите" подчиниха с 2:0 гостуващия Киево в среща от 6-ия кръг на шампионата.

И двата гола за домакините паднаха след почивката, като точни за миланци бяха Съли Мунтари и Кейсуке Хонда.

По този начин "росонерите" трета победа от началото на кампанията и събраха актив от 11 точки, който поне временно им позволява да се наредят сред първите пет отбора във временното класиране. Милан обаче остава на четири пункта зад лидерите Ювентус и Рома, които освен това са и с мач по-малко. Утре вечер двата тима ще се изправят един срещу друг на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

Киево от своя страна остава със само един успех от шест мача до момента, като тимът от Верона инкасира и общо четвърто поражение. Така Киево остава на 15-а позиция с актив от 4 точки, но преди да се изиграят останалите мачове от кръга.

Филипо Индзаги заложи на Фернандо Торес в ролята на централен нападател, докато Жереми Менес, Джакомо Бонавентура и Кейсуке Хонда бяха подредени зад испанското острие на Милан. Съли Мунтари и Найджъл Де Йонг стартираха като двойка вътрешни халфове във формацията на „росонерите“.

Наставникът на Киево Еугенио Корини постави Макси Лопес и Алберто Палоски в предни позиции, а Иван Радованович трябваше да подкрепя двамата нападатели от втора позиция. Бившият футболист на Милан Валтер Бирса и Перпарим Хетемай започнаха по двата фланга за „летящите магаренца“.

4117077

Първата част на „Стадио Сан Сиро“ протече без отбелязани попадения, като Милан очаквано бе по-активният отбор в предни позиции. Отбраната на Киево обаче действаше дисциплинирано, като веронци почти не предоставяха възможности на домакините за откриване на резултата.

Още в 7' Жереми Менес пробва да открие, но французинът бе неточен с изстрела си. Десет минути по-късно Кейсуке Хонда намери Торес, но испанецът също стреля в аут. В 20' самият Хонда можеше да отбележи, но и японският национал не намери рамката на вратата.

Росонерите“ продължиха да търсят така важния първи гол, а пет минути преди почивката Милан направи сериозен пропуск пред вратата на Барди. Домакините изпълниха статично положение пред вратата на Киево, като централният бранител Алекс засече с глава центрирането в пеналтерията. Вместо обаче да отбележи, бразилският футболист на Милан прати кълбото в аут.

След почивката Милан продължи да атакува своя съперник, докато Киево очакваше всяка удобна възможност да контраатакува на скорост.

В 52' Бонавентура засече центриране на Де Шилио, но топката бе отклонена от бранител. В 55' обаче отбраната на „магаренцата“ най-сетне се пропука. Центриране на Хонда от десния фланг бе отразено от бранител на Киево, но за лош късмет на гостите, топката попадна право върху левия крак на Съли Мунтари. Ганаецът изстреля впечатляващо воле в очертанията на вратата и успя да изведе Милан напред в резултата – 1:0.

4117079

В 63' сантиметри разделиха Кейсуке Хонда от удвояване на резултата. Японецът опита да засече добро центриране на Абате, но малко раздели халфа от контакт с топката. Три минути по-късно Жереми Менес също опита да удвои резултата, но Франческо Барди отрази неговия изстрел.

Двадесет минути преди края Киево пропиля златен шанс да възстанови равенството на „Сан Сиро“. Груба грешка на голмайстора Мунтари позволи на „магаренцата“ да осъществят бърза контраатака, в която трима футболисти на Киево останаха срещу един на Милан. Вместо обаче да отбележат за 1:1, гостите пропиляха възможността си.

4117078

Всичко в срещата сякаш бе предрешено в 78', когато Милан отбеляза и втори гол във вратата на Франческо Барди. Домакините получиха правото да изпълняват пряк-свободен удар в опасна близост до рамката, като зад топката застана Кейсуке Хонда. Японецът изкусно завъртя кълбото с левия крак и намери долния ляв ъгъл на вратата, бележейки за 2:0.

В добавеното време на срещата Милан за малко не стигна и до класически резултат, но удар на Бонавентура след пробив на Ел Шаарави премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата.