Милан повали Монца с два гола след почивката

снимка: acmilan.com

Италианският колос Милан постигна успех в днешната си приятелска среща, надделявайки с 2:0 над състава на Монца.

Мбайе Нианг и Алесандро Мастали бяха точни за "росонерите", които можеха да спечелят и по-изразително, ако не бяха някои пропуски пред вратата на съперника.

И този път новият наставник на Милан Филипо Индзаги заложи на формация 4-3-3, като Мбайе Нианг, Стефан Ел Шаарави и Джампаоло Пацини започнаха в атака за "росонерите".

Поли, Кристанте и Сапонара стартираха в средата на терена, докато Дзакардо, Бонера, Алекс и Констант стартираха в отбрана пред вратаря Абиати.

След почивката в игра за Милан се появиха още Агаци, Рами, Мастали, Модич, Бенедичич, Пинато, Робиньо и Мастур.

Стефан Ел Шаарави пропусна да отбележи за "росонерите" с атрактивен ножичен удар, докато Мбайе Нианг не успя да вкара от чиста позиция след центриране на Кевин Констант.

4103677

Младият французин все пак се реваншира в 69', когато Милан получи правото да изпълнява дузпа. 18-годишният Алесандро Мастали бе повален в наказателното поле на Монца, а Нианг не сбърка от бялата точка, бележейки за 1:0.

Шест минути по-късно и самият Мастали се разписа, оформяйки крайното 2:0 в полза на седемкратния шампион на Европа. В основата на попадението пък бе 16-годишният суперталант на "росонерите" Хаким Мастур.