Милан показа класа срещу Селтик

Милан постигна убедителна победа с 3:0 при визитата си на негостоприемния „Селтик Парк“ и увеличи шансовете си да се класира на осминафиналите в Шампионската лига.

Рикардо Кака откри резултата с глава в 13-ата минута и отбеляза първия си гол с екипа на Милан в Шампионската лига от 6-ти ноември 2007-ма година насам. Тогава бразилецът реализира второто попадение за успеха с 3:0 като гост на Шахтьор (Донецк) също в груповата фаза.

Това е общо 3-ият гол на Кака срещу Селтик в най-силния футболен турнир, като само срещу Андерлехт той има повече попадения.

В 48-ата минута Кристиан Сапата също след изпълнение на корнер отблизо наказа за втори път домакините – 0:2, с което Милан си подпечата победата. В 60-ата Марио Балотели направи 0:3 и се реваншира по най-добрия начин за изпуснатата дузпа срещу Дженоа през уикенда в Серия А, когато „росонерите“ стигнаха само до равен 1:1.

Благодарение на безпроблемната си победа Милан събра 8 точки и продължи да заема 2-ра позиция в класирането на Група Н, като преднината на лидера Барселона бе смъкната до само 2 пункта.

4047703

В другия мач от групата Аякс победи Барселона с 2:1 и изненадващо остана в борбата за прогрес към елиминационната фаза. Холандският клуб има 7 точки и продължава да гони „росонерите“, докато Селтик остава на дъното с 3 пункта.

Барселона още предишния кръг си осигури продължаване в следващата фаза, но не е ясно дали ще го направи като победител в групата или като втори отбор.

4047706

Милан стана едва третият клуб, който печели като гост на Селтик в Шампионската лига – досега само Барселона (на три пъти) и Ювентус веднъж миналата година можеха да се похвалят с успех на „Селтик Парк“.

Последният триумф на „росонерите“ на шотландска земя датира от далечната 1969-та, когато побеждават с 1:0 отново Селтик. Оттогава като гости в тази страна грандът от Милано има 2 равенства и 2 поражения.