Милан оцеля срещу Емполи на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

Милан изигра нов неубедителен мач пред собствена публика на „Сан Сиро“ и едвам се опази от нелепо домакинско поражение срещу Емполи, стигайки все пак до равенство 1:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А.

„Росонерите“ поведоха през първото полувреме, но дори тогава допускаха опасни контраатаки на съперника си и след почивката логично получиха изравнителен гол. След това Емполи продължи да търси пълния успех, но дори с деветима души в последните десетина минути на мача Милан устиска равенството.

В 40-ата минута след отлично центриране успоредно на голлинията в малкото наказателно поле на Джакомо Бонавентура новото попълнение на Милан Матия Дестро отбеляза първия си гол с екипа на „росонерите“ и откри резултата на „Сан Сиро“.

Дестро вече има шест попадения от началото на сезона в Калчото, като останалите си той записа с фланелката на Рома.

В 68-ата минута напълно заслужено Емполи стигна до изравнителен гол, дело на основния си реализатор Масимо Макароне. Италианското острие засече с глава центриране от пряк свободен удар на Хисай и преодоля Диего Лопес, след като бе оставен непокрит в наказателното поле от Алекс и Адел Рами.

Макароне се разписва в трети пореден кръг от Серия А, след като откри резултата миналата седмица при победата над Чезена с 2:0, а преди това бе точен от дузпа в хикса 1:1 на стадион „Олимпико“ срещу Рома.

Емполи можеше да си тръгне с трите точки от „Сан Сиро“, но вратарят на Милан Диего Лопес игра с ръка извън наказателното поле, за да попречи на удар на останалия очи в очи с него Франческо Тавано да намери очертанията.

Лопес бе изгонен с директен червен картон в 82-ата минута, а шест по-късно Гарбиел Палета навръх рождения си ден получи разтежение на бедрото и също трябваше да напусне принудително игра – Милан остана с деветима души на терена, тъй като Филипо Индзаги бе направил последната си смяна, когато вкара Кристиан Абиати за сметка на голмайстора Дестро.

Милан с 30 точки заема 10-та позиция в класирането, докато Емполи с 24-ти е на 15-то място.