Милан не успя да победи Катания за 1:1 (ВИДЕО)

Отборът на Милан завърши наравно 1:1 при гостуването си на Катания в среща от 30-ия кръг на Серия А.

„Росонерите" не успяха да вземат трите точки при трудното си гостуване в Сицилия, а и може би мислите им бяха около предстоящия двубой с Барселона във вторник.

С тази точка Милан има пет точки повече от преследвача Ювентус, но „старата госпожа" има мач с тима на Наполи утре вечер и може да съкрати разликата в челото.

Алегри заложи на Робиньо и Златан Ибрахимович в предни позиции, подпомагани от Емануелсон, Ночерино, Акуилани и Амброзини. Добрата новина за тима бе завърналият се Игнасио Абате в дясната зона на защитата. Иначе Бонера и Мексес оперираха в центъра на защитата на мястото на контузените Тиаго Силва и Алесандро Неста.

Милан поведе в резултата през първото полувреме с попадение на Робиньо, но домакините изравниха с попадение Никола Споли.

Срещата започна спокойно като домакините имаха първи шанс за гол след удар с глава на Бергесио. След това в 34-та минута шампионите стигнаха до гола с класическо изпълнение. Златан и Робиньо изиграха перфектна атака, за да излезе бразилеца сам срещу вратаря и там вече бе лесно за 1:0.

Домакините се опитаха да върнат попадението веднага като само три минути по-късно нацелиха гредата чрез Гомес. В началото на втората част дойде и най-спорното положение, когато гол на Катания бе отменен заради засада на Гомес.

Домакините продължиха с вдъхновената си игра и стигнаха до гол в 57-та минута, когато Споли се ориентира най-добре в наказателното поле и с глава изравни резултата.

Чак след този гол отборът на Милан се разигра и започна по-често да напада. Може би „росонерите" си мислят за сблъсъците с Барселона, които се играят в разстояние на една седмица.

В 64-та минута отново Ибра изведе Робиньо на добра позиция. Ударът на бразилеца обаче бе изчистен от голлинията, като останаха и съмнения, че топката е била вътре. В 77-та минута вратарят на домакините Каризо спаси удар с глава на Мексес. Сицилианците отвърнаха с воле на Лоди, спасено от Абиати.

В последните минути напрежението стана още по-голямо. Милан обсади вратата на Катания, но не стигаше до гол. Ибра с перфектен удар пробва да изненада вратаря, но Каризо се справи и този път. В края на даденото от съдията продължение и Катания можеше да стигне до победата , но Абиати спаси удар Бергесио.