Милан надви Байерн след голов трилър и дузпи

Отборите на Милан и Байерн Мюнхен направиха зрелищно и драматично равенство 3:3 в мач от International Champions Cup, игран в Чикаго, като "росонерите" все пак се наложиха след изпълнение на дузпи.

Двата тима спретнаха истинско шоу за многобройната публика на стадион "Солджър Фийлд", като италианският тим поведе в 22-та минута чрез Мбайе Нианг.

Седем минути по-късно Франк Рибери изравни, а малко след това Давид Алаба даде преднина на баварците.

След почивката тимът на Винченцо Монтела отново успя да излезе напред, благодарение на голове на Бертолачи и Кучка, а Рибери донесе равенството на Байерн точно преди последния съдийски сигнал, реализирайки дузпа. По този начин се стигна до изпълнение на дузпи, където играчите на Милан бяха по-точни и спечелиха с 5:3.