Милан на Индзаги започна с убедителна победа над Лацио

Милан започна по перфектен начин новия сезон в Серия А.

„Росонерите“ победиха с 3:1 тима на Лацио на своя стадион „Сан Сиро“ в среща от първия кръг на първенството.

Това е страхотен старт за Филипо Индзаги начело на Милан, който изстрада миналата кампания в Серия А и дори не успя да се класира за евротурнирите.

Милан поведе с 3:0 след ранен гол на Хонда, а през втората част Мунтари и Менес добавиха по едно попадение. Алекс си отбеляза автогол при опит да спре атака на Лацио. В края гостите пропуснаха и дузпа.

Пипо Индзаги заложи на схема 4-3-3. Той стартира със Сапата и Алекс в центъра на защитата, докато Абате и Бонера започнаха като крайни защитници. В халфовата линия титуляри бяха Поли, Де Йонг и Мунтари.

В предни позиции Жереми Менес бе подпомаган по крилата от Ел Шаарави и Хонда. Големият проблем пред Инздаги бе липсата на централен нападател след като Фернандо Торес още не беше картотекиран, а Пацини е контузен. Диего Лопес изигра първия си мач като титуляр за „росонерите“.

В 7-та минута Ел Шаарави избухна с типичния си пробив по крилото и изпревари Срефан де Врай, за да подаде на останалия сам Кейсуке Хонда, който беше точен за 1:0.

4110822

Лацио се опита да засили играта си в предни позиции, като най-активен бе Антонио Кандрева. Именно негов удар мина много близо до гредата, а Сапата попречи на Клозе да изравни в края на полувремето пресичайки пас от Душан Баста.

Второто полувреме започна много добре за Милан. Абате бе изведен перфектно от дясно и пусна успореден пас, където Мунтари засече топката за 2:0.

4110819

Няколко минути по-късно Жереми Менес бе фаулиран в наказателното поле от Стефан де Врай и потърпевшият бе точен от бялата точка, и отбеляза в дебюта си за Милан.

Три минути по-късно друго ново попълнение на Милан също се разписа, но в собствената си врата. При едно центриране в наказателното поле на домакините Алекс се опита да попречи на Джорджевич и бутна топката в своята врата.

Стефано Пиоли и Филипо Индзаги направиха няколко смени. Лацио заигра много рисковано натисна своя съперник в последните минути. Диего Лопес спаси удар на Кандрева.

Гостите пропуснаха няколко добри възможности да се върнат в мача, но нямаха късмет пред вратата на Лопес. Милан пък сътвори няколко много опасни атаки, които бяха отиграни със слаб завършек на Нианг и Есиен.

В последната минута на продължението вратаря Диего Лопес затвърди добрите впечатления и спаси дузпа на Антонио Кандрева.