Милан излъга Марсилия с 2:1 като гост

Милан победи с 2:1 като гост тима на Олимпик Марсилия в първа среща от група C на Шампионската лига.  Двата тима си разделиха по едно полувреме, но домакините направиха повече пропуски.

В 25-та Нианг стреля силно от границата на наказателното поле, но Сторари изби в корнер. В 28-та минута след подаване между Пато и Зеедорф последния навлезе в наказателното поле и центрира по диагонала към далечната греда, където Филипи Индзаги бе оставен сам и отбеляза 67-ия си гол в евротурнирите. Голът на Индзаги бе и първият гол в груповата фаза на Шампионската лига този сезон.

След това гостите от Милано можеха да удвоят преднината си, но нападателите на „росонерите" не бяха много прецизни. Французите пък опитваха предимно с далечни удари да изненадат Сторари, който се намеси убедително при изстрел на Шейру в края на полувремето.

В 49-та минута след центриране от пряк свободен удар Габриел Хайнце бе оставен непокрит на точката на дузпата и с глава промуши топката между краката на Сторари за 1:1. След гола домакините заиграха по-добре, но с пропуски се отличиха Лучо Гонзалес и Брандао.

В 75-та минута при една от редките си атаки през втората част „росонерите" отбелязаха втори гол. Кларънс Зеедорф отново намери перфектно ветерана Индзаги, който от воле отбеляза втория си гол в мача. До края на мача силите на домакините под проливния дъжд на "Стад Велодром" не стигнаха за точка.

В другата среща от група C Реал Мадрид победи с 5:2 като гост Цюрих. В следващите мачове от групата на 30-и септември Милан посреща Цюрих, а Марсилия гостува на Реал Мадрид.