Милан и Ювентус в спор за резултата от дербито

Италианските грандове Милан и Ювентус влязоха в спор дали „росонерите" сложиха край на серията без загуба на „старата госпожа" в сблъсъка за Купата на Италия във втторник.

Срещата завърши при 2:1 за Милан след редовните 90 минути и общ резултат от двата полуфинални мача 3:3, което доведе до продължения. В последствие Мирко Вучинич реализира красив гол за 2:2, което класира Ювентус за финала.

Gazzetta dello Sport определи изхода от мача като равенство, което означава, че Ювентус все ощеса непобедни във всички турнири през този сезон - нещо, което вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани оспорва.

Бившият шеф на футболната лига дори написал писмо до изданието, в което настоява, че Ювентус наистина е претърпял първата си загуба в настоящата кампания.

„Ако вземете предвид 90-те минути, тогава Ювентус беше победен", заявявя Галиани. „Това гласи параграф седем от правилника на италианския футбол.

Според него мачът се състои от две полувремена по 45 минути, освен ако двата отбора и съдията не се съгласят за различен времеви период.

Случаят не беше такъв и допълнителното време произтече от правилата на турнира. В резултат на това, Ювентус не запази непобедената си серия."

„Бианконерите" не са съгласни и генералният директор на торинци Джузепе Марота твърди, че продължението от 30 минути е част от същия мач.

„Според мен Gazzetta обясни, кое важи от статистическа гледна точка. Когато се стигне до продължения, се счита резултатът в края на 120-те минути. Честно казано, това е логичното следствие.

След като Макси Лопес вкара за 2:1, знаехме, че можем да разчитаме на още 30 минути игра. В първенството, щяхме веднага да започнем да атакуваме яростно, но в този мач случаят не беше такъв.

Подходихме много по-спокойно, защото знаехме, че имаме още време."