Милан и Самп се изложиха като домакини (ВИДЕО)

Милан записа поредно разочароващо домакинство на „Сан Сиро“ в Серия А, след като допусна загуба с 1:3 от Дженоа в междинния 33-и кръг на Калчото. „Росонерите“ още преди почивката се озоваха догонващи в резултата, след като италианският национал Андреа Бертолачи откри в 37-ата минута.

В 49-ата минута бившият нападател на Милан Мбайе Нианг порази мрежата на Диего Лопес и удвои аванса на „грифоните“, преди в 66-ата с фамозен шут от около 20 метра Филип Мексес да върне интригата.

В 72-ата обаче Жереми Менес получи втори жълт картон и се превърна в антигерой за домакините, които толкова често бе вадил от тежки ситуации в предишни случаи от сезона.

В 92-ата минута Яго Фалке от дузпа оформи крайното 1:3 и допринесе за съмненията около бъдещето на треньора Филипо Индзаги.

Дженоа с 50 точки се завърна на шестото място, което ще даде право на участие в Лига Европа, докато Милан с 43 остава десети.

AC Milan vs Genoa 1-3 All Goals and Highlights...by footballTV

Сампдория вече е само с един пункт пред градския си противник, след като не можа да спечели домакинството си на Киево и се задоволи с равенство 1:1. Отборът на Синиша Михайлович е с 51 пункта на пета позиция.

Още в 57-ата минута домакините от Генуа останаха с човек по-малко след изгонването на Акуа, но въпреки това десет по-късно Лоренцо де Силвестри им даде аванс. Лука Тони обаче отново се разписа в 68-ата и възстанови равенството със своя 18-ти гол в Серия А.