Милан е най-търпеливият отбор в Шампионската лига

Милан е най-търпеливият отбор в Шампионската лига, показват данните от статистиката на мачовете на „росонерите" до момента.

Оказва се, че последните 7 гола на Масимилиано Алегри и компания в най-силния турнир са отбелязани през второто полувреме.

Именно тогава Кевин-Принс Боатенг и Съли Мунтари поразиха мрежата на Виктор Валдес и накараха Барселона да трепери преди реванша на „Камп Ноу".

Иначе общо „росонерите" имат 9 попадения в Шампионската лига - единственият път, когато Милан удари съперник през първата част, беше при гостуването на Зенит в Санкт Петербург.

Тогава Стефан Ел Шарави и Урби Емануелсон дадоха ранен аванс на тима си до 16-ата минута, но автогол на Томаш Хубочан беше нужен на гостите, за да изковат в крайна сметка победа с 2:3.

Сега „росонерите" ще се надяват отново търпението им да бъде възнаградено с попадение евентуално след почивката.

Гол на „Камп Ноу" значително ще намали шансовете на Барселона да осъществи един от великите обрати в историята на Шампионската лига.

Една друга статистика пък не дава основания за оптимизъм на каталунския колос - само в 9 от последните 25 случая в турнира отборът с по-голямо владение на топката стига до крайната победа.