Мико Хирвонен спечели рали Сардиния

Финландецът Мико Хирвонен със Ситроен спечели рали Сардиния - 12-ти предпоследен старт от Световния рали шампионат (WRC).

За Хирвонен това бе първи успех в рали Сардиния в досегашната му кариера, след като има пет втори места в надпреварата, като три пъти завършваше след новия деветкратен световен шампион Себастиен Льоб.

Победата също така бе под номер 15 във WRC за финландеца и първа след преминаването му в началото на тази година в отбора на Ситроен.

Този резултат нищо не промени в класирането в шампионата, където световната титла за пилоти е спечелена предсрочно от Себастиен Льоб, а световната титла при конструкторите - от Ситроен.

Хирвонен финишира с време 3 часа, 23 минути и 54,9 секунди, следван от Евгений Новиков (Русия) с Форд Фиеста - на 1:20,6 минути и От Танак (Естония/) с Форд Фиеста - на 2:21,1 минути.

Един кръг преди края на световния шампионат при пилотите Себастиен Льоб (Франция) със Ситроен с 244 точки вече е световен шампион за девети път в своята кариера. На второ място във временното класиране при пилотите е Мико Хирвонен със 198 точки, а на трето място е Мадс Остберг (Норвегия) с Форд Фиеста - 137 точки.

Един кръг преди края при конструкторите Ситроен е световен шампион с 413 точки, на второ място е Форд Моторспорт с 281 точки.