Михайлов отново гледа силен мач на Верона от пейката

снимка: Guliver/Getty Images

Националният ни вратар Николай Михайлов отново остана на пейката на Верона при убедителната победа с 4:1 като гост на Болоня.

Тимът на Верона, който играе в елита за първи път от 11 години, продължава отличното си представяне от началото на сезона и заема пето място в таблицата на 8 точки след лидера Рома.

Любопитно е, че мачът започна с около 20 минути закъснение, тъй като автобусът на Верона закъсня на път към стадион "Дал'Ара в Болоня заради сблъсъци между фенове.

Верона поведе с 2:0 до почивката с голове на Фабрицио Качаторе и Хуан Итурбе. Националът на Италия Алесандро Диаманти върна един гол от дузпа за Болоня в 52-а минута, но Верона не позволи обрат, а дори направи победата си повече от убедителна след голове на ветерана Лука Тони (56) и Жоржиньо в добавеното време.

Удинезе се утвърди в средата на таблицата след домакинска победа с 2:0 срещу Каляри. Данило откри резултата в 33-а минута, а дежурният голмайстор Антонио Ди Натале вкара втори гол за Удинезе в 53-а минута.