Mихайлов 90 минути със счупен пръст на вратата на Твенте

снимка: SPORTA.BG

Вратарят на Твенте и на българския национален отбор по футбол Николай Михайлов беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути при победата на Твенте с с 3:1 като гост на АДО Ден Хааг в мач от 30-ия кръг на холандското първенство.

Михайлов пази със специална ръкавица, тъй като е с фрактура на малкия пръст на лявата ръка.

Дъглас изведе Твенте напред в резултата в 24-ата минута, но Майк ван Дуйнен изравни четири минути преди края на първото полувреме.

Гостите стигнаха до успеха с два гола на резервата Дмитри Буликин в 81-ата и 83-ата минути. В 60-та минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Дани Ола получи червен картон.

Твенте е на пето място във временното класиране с актив от 54 точки. Лидер е Аякс с 63 точки и мач по-малко.