Михаел Балак вкара на бившия си тим и донесе успех на Леверкузен в Бундеслигата

снимка: АП

Байер Леверкузен победи Кайзерслаутерн с 2:0 като гост в изтеглен мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Михаел Балак и Сидни Сам вкараха на бившия си отбор и донесоха самочувствие за тима на Леверкузен преди мача от Шампионската лига срещу Челси другата седмица.

35-годишният Балак, който стана шампион на Германия с Кайзерслаутерн през 1998 година, откри резултата за Леверкузен в 54-а минута с удар от 18 метра след неубедителна намеса на вратаря на домакините Кевин Трап.

Друг бивш играч на лаутерите - Сидни Сам, добави втори гол за гостите в 70-а минута и с това сложи край на серията на Кайзерслаутерн от четири мача без загуба.

Победата изкачи Леверкузен на шесто място в класирането с 21 точки преди останалите мачове от кръга, съобщи БТА. Кайзерслаутерн е на 12-а позиция с 13 точки.