Мицански с гол и асистенция за Карлсруе

Българският нападател Илиян Мицански се отличи с гол и асистенция при победата на Карлсруе с 2:0 като гост на Санкт Паули в мач от 19-ия кръг на втора германска футболна Бундеслига.

Мицански, който започна като титуляр, откри резултата в 63-ата минута с четвърти си гол за сезона. Той се разписа във втори пореден мач, след като засече отблизо на празна врата отклонена от защитник на домакините топка след удар на Роувен Хенингс.

Шест минути преди края българинът асистира на Мануел Торес, който вкара с хубав удар под гредата от малък ъгъл.

В последната минута Мицански беше заменен от Михаел Вицтум.

С успеха Карлсруе събра 31 точки и измести Санкт Паули от третото място с по-добра голова разлика. Лидер е Кьолн с 36 точки и мач по-малко, а втори е Гройтер Фюрт с 32 точки и също с мач по-малко.