Международен съдия за лютото дерби Литекс - Левски

Международният арбитър на България Станислав Тодоров получи наряд за най-наелектризиращия мач от четвъртфиналните реванши в турнира за Купата на България между Литекс и Левски.

Двубоят е насрочен за 3-ти април, сряда, от 18:00 часа на Градския стадион в Ловеч.

Първият дуел между двата тима на „Георги Аспарухов" остана в паметта на феновете най-вече със скандалното поведение на съдията Ахмед Ахмед, който на три пъти промени решението си и в крайна сметка отмени изравнителен гол на Литекс в 90-ата минута.

Заради странното поведение на рефера старши треньорът на „оранжевите" Христо Стоичков пожела международен съдия за реванша, но от Съдийската комисия решиха да назначат Станислав Тодоров.

Помощници ще му бъдат Диян Вълков и Мартин Димитров.

Друг напрегнат сблъсък - между ЦСКА и Локомотив (София) на стадион „Българска армия" - пък е поверен на Калин Людмилов с асистенти Иван Вълчев и Ивайло Милков. Срещата започва от 15:30 часа в сряда.

Наглед протоколния реванш между Славия и Миньор (Перник) от 16:00 часа на 3-ти април ще бъде ръководена от съдийската тройка Георги Димитров, Георги Караколев и Димитър Русев.

Стефан Спасов пък ще бъде главен арбитър на реванша между Пирин и Берое в Гоце Делчев, който започва също от 16:00 часа. Помощници са Георги Славов и Пламен Хинков.