Методи Деянов: Задачата ни става много по-сложна

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 2:5 от Германия в първия си мач от елитния квалификационен кръг. Срещата на "Тьонис Арена" в Реда-Виденбрюк завърши без голове на почивката, но през втората част паднаха цели седем гола, пет от които във вратата на дебютиралия в официален мач за "лъвовете" Димитър Митов (роден през 1997 година).

Германия откри чрез Тимо Вернер в 45-ата минута, но скоро след това, в 48-ата, Чавдар Ивайлов изравни от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Кирил Десподов. Полузащитникът на Литекс забоде топката в мрежата на домакините от 18 метра.

Донис Авдияй (54'), Морис Мултхауп (60') и Гиан Валдшмид (78') доведоха резултата до 4:1. В последната минута на двубоя Десподов се възползва от пас на Емил Стоев, за да направи 2:4, преди в добавеното време Валдшмид да оформи крайното 5:2.

"Класата на немците е много висока, отличават се значително от другите отбори в групата. При тях повечето момчета са футболисти, готови за Първа Бундеслига. Но въпреки това до техния втори гол мачът беше на кантар. Особено при 1:1 имахме положения да обърнем изцяло развоя в наша полза.

Игра се много бърз футбол. Момчетата са леко разтърсени след този резултат, но няма отчаяние при нас. Ще преспим една нощ и веднага започваме подготовка за следващата среща. Във футбола това е хубавото, че мачовете са много бързо един след друг и няма време за самосъжаление, за навеждане на главите. Трябва веднага да се пренастроиш.

Бяхме в такава ситуация и след загубата от Полша, но тогава успяхме да се вдигнем и да се класираме за елитния кръг. Сега обаче задачата ни е много по-сложна - и не заради собствените ни сили и нагласа, а защото, както вече казах, немците изпъкват солидно над останалите", обобщи ситуацията селекционерът Методи Деянов.

Следващият мач на нашите е срещу Украйна на 28 март, като началото е в 19:00 часа. Украинците стартираха с победа с 5:1 над Естония. Само първият в крайното класиране ще завоюва визи за Евро 2013 в Словакия.

Съставът на България (U17): Димитър Митов, Майк Кръстев, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Алеко Алеков, Серкан Юсеин, Емил Петров, Чавдар Ивайлов, Емил Стоев, Антонио Вутов - капитан (63 - Янис Карабельов), Кирил Десподов.