Меси за трети пореден път е играч на мача

Звездата на Аржентина Лионел Меси беше избран за играч на мача между Нигерия и Аржентина от груповата фаза на Световното първенство 2014.

Както е известно "гаучосите" спечелиха двубоя с 3:2 и по този начин постигнаха трети преден успех в група F на Мондиал 2014.

Лионел Меси бе звездата на своя отбор в този мач. Той откри резултата още във втората минута, когато бе точен след добавка.

Геният не Меси блесна напълно в края на полувремето, когато той се разписа от пряк свободен удар за 2:1, като не остави шансове на вратаря Енияма. Дори камерите хванаха разговор на вратаря със съдията, който обяснява че няма как да хване тази топка.

Може би Меси щеше да отбележи повече голове ако не беше изваден от Алехандро Сабея в 60-та минута. Треньорът предпочете да запази силите на своя футболист.

С поредните си два гола пък Меси изравни НЕймар и двамата имат по четири попадения и водят при голмайсторите.

Също така Лионел Меси пък бе избран за трети пореден път за играч на мача на Аржентина след двубоите с Иран и Босна и Херцеговина.