Меси: Страдах много, имахме късмет

Суперзвездата на Барселона и аржентинския национален отбор Лионел Меси призна, че се е страхувал от отпадане по време на мача от осминафиналите на Световното първенство 2014 между Аржентина и Швейцария, спечелен повече от драматично с 1:0 от „гаучосите“.

В 117-ата минута Родриго Паласио започна отлична контраатака и подаде към Меси, който напредна в наказателното поле и асистира за Анхел ди Мария, чийто изстрел най-накрая преодоля вратаря на „часовникарите“ Диего Беналио.

За пореден път отбор, считан за фаворит на Мондиал 2014, се нуждае от продължения, за да продължи напред, като в случая с Аржентина, „гаучосите“ имаха късмет да спечелят в игрова обстановка. В 120-ата минута Блерим Джемайли уцели гредата от чиста позиция и пропусна да донесе инфарктно равенство.

„Страдах, страдах и страдах на терена. Страдах през цялото време, но знаех, че въпреки това можем да се справим“, каза Меси след последния съдийски сигнал. „Имахме късмет, съдбата беше на наша страна и сега трябва да се възползваме от това и да гледаме напред.

На моменти си мислех, че Световното първенство свършва за мен, което е нормално, защото така и не успявах да отбележа гол“, сподели още Меси, който за четвърти пореден път получи приза за „Играч на мача“, след като бе определен за такъв от феновете в анкетата на официалния сайт на ФИФА.

„Знаехме, че всяка грешка ще бъде фатална на този етап от турнира и от самия мач. Не искахме да се стига до дузпи, така че трябваше да спечелим в продълженията. Когато получих топката (в ситуацията за гола), си помислих, че трябва да стрелям, но след това видях Анхел (ди Мария) вдясно и му подадох, след което вече празнувахме гола“, каза Меси.