Меси с три греди и пропусната дузпа, но Барса пак громи (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона разгроми Депортиво Ла Коруня с 4:0 у дома в двубой от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион и увеличи още повече преднината пред конкурентите си. Лош късмет сполетя Лионел Меси, след като той на три пъти уцели гредата, а пропусна и дузпа при резултат 3:0 за каталунците. Все пак Паулиньо и Луис Суарес отбелязаха по две попадения, за да донесат успеха на "блаугранас".

Още в 6-ата минута Суарес се разписа, но реферът отсъди засада на Пако Алкасер, който асистира за гола. В 29-ата обаче Суарес имаше рецептата за попадение и поведе каталунците напред. Иниеста центрира в пеналта, а Меси се измъкна от засадата, спря топката на гърди и я сервира на Суарес. Уругвайският нападател не сбърка на почти празна врата за 1:0.

В 39-ата Меси уцели горната греда зад вратаря Рубен Мартинес след хубав пас на Суарес. Две минути по-късно Лео повтори упражнението, но Паулиньо направи добавка и добута топката в мрежата, за да удвои.

В края на първото полувреме Луис Сураес имаше шанс за втори гол и изглеждаше сякаш топката премина гол линията след негов удар в стил "Рабона". Реферите обаче няма как да се позоват на системата за видеоповторения в Испания и замълчаха.

Все пак в началото на втората част уругваецът вкара втория си гол след прострелно центриране на Сержи Роберто. Малко по-късно Меси отново бе сполетян от лош късмет, след като уцели страничния стълб от пряк свободен удар.

В 70-ата минута той получи шанс да изпълни дузпа, но вратарят Рубен допълнително вгорчи вечерта на аржентинския маестро. Той отрази силния му удар и така името на Меси остана извън голмайсторите.

В 75-ата обаче Паулиньо сложи точка на спора, като отново се разписа след греда. Този път Жорди Алба нацели страничния стълб, а бразилецът пак бутна топката в мрежата за крайното 4:0.

С триумфа Барселона вече има 42 точки - с 11 повече от Реал (Мадрид), който е 4-и. "Кралете" обаче имат мач по-малко, а на 23 декември предстои и "Ел Класико". Депортиво е 17-и с 15 пункта.