Меси: Пет точки е добра преднина, но Реал остава в играта

галерия:

Звездата на испанския гранд Барселона Лионел Меси остана доволен от нарастващата преднина на тима си в челото на Примера Дивисион след неочакваното поражение на вечния враг Реал Мадрид от Атлетик Билбао вчера, която увеличи изоставането на „кралския клуб" на цели пет точки след 18-тия кръг на надпреварата в Ла Лига.

 

„Пет точки преднина на този етап от надпреварата е доста добро постижение", заяви Меси след убедителната победа на „каталунците" срещу Севиля с 4:0 снощи. „Въпреки това не трябва да забравяме, че сезонът в Испания е далеч от своя край. Реал Мадрид винаги остава наш конкурент за титлата, независимо от временната си позиция в първенството".

Меси добави още едно признание в професионалната си кариера, ставайки най-младият футболист на Барса, който премина границата от 100 попадения за тима след двата си гола срещу съперника от Андалусия вчера.

„Благодарен съм за всичко, което постигнах във футбола до момента. В крайна сметка обаче си оставам същия тих и нормален човек въпреки всички важни събития в живота ми напоследък", призна носителят на Златната топка за 2009 година.