Меси не прощава на 1/4-финали в ШЛ

Аржентинският магьосник на Барселона Лионел Меси има 64 гола в кариерата си в Шампионската лига и е само на 4 попадения от това да изравни рекорда в това отношение на Раул Гонсалес, който стигна до числото 71 с екипите на Реал Мадрид и Шалке 04.

10 от тези 64 гола Меси е реализирал във фазата на четвъртфиналите, като също там е асистирал за още 2 попадения на Барселона. Бълхата е наистина смъртоносен, що се отнася до битка за полуфинал.

Въпросните 10 гола са отбелязани в 11 мача от фазата на 1/4-финалите, което е значително по-добро постижение от цифрите на Меси за срещи от полуфинала – той също е участвал в 11 такива двубоя, но има само 2 попадения.

Срещу Атлетико (Мадрид) Меси е отбелязвал цели 20 гола в кариерата си – само срещу Реал Мадрид (21) Бълхата се е разписвал по-често. Вече 341 игрови минути обаче вратарят на „дюшекчиите“ Тибо Куртоа пречи на аржентинския ас на Барса да порази мрежата му.

Довечера Меси ще бъде решаваща фигура в състава на Барселона, който има тежката задача да елиминира Атлетико след 1:1 на „Камп Ноу“.