Меси: Не е важно, че минах Марадона

Снощи звездата на Барселона Лионел Меси постигна поредното голямо постижение в своята кариера, този път с националната фланелка на Аржентина.

Четирикратният кавалер на Златната топка наниза хеттрик във вратата на Гватемала в приятелска среща за победата на "гаучосите" с 4:0.

Нападателят изведе Аржентина напред още в 15-та минута с красив гол, а в 26-та направи 2:0 от дузпа. Третото попадение на сметката на 25-годишният футболист падна пет минути след началото на второто полувреме.

С това Меси покачи головата си сметка за националния тим на 35 попадения, с което изравни постижението на Ернан Креспо и задмина легендарния Диего Марадона, който е с 35 точни изстрела.

След двубоя обаче нападателят на Барселона не отдаде голямо значение на своето постижение, с което още веднъж показа, че не се стреми към лични постижения,

"Това, че съм задминал Марадона е най-несъщественото нещо след този мач. Целта в тази контрола беше да играе добър футбол. Представянето на тима беше на ниво", лаконичен бе Меси след края на двубоя.

Постижението на Меси обаче не е рекорд за националния отбор на Аржентина. Голмайстор номер едно на "гаучосите" е Габриел Батистута, който има 56 гола в 78 мача.