Меси: Можем да бием Атлетико

снимка: leo-messi.info

През последните две седмици отборът на Барселона бе неубедителен в представянето си, след като загуби при гостуването си на градския съперник Еспаньол, Барса направи два равни с Бетис на Камп Ноу и с Лион в турнира Шампионска лига.

 

Това сериозно обезпокои феновете, които все още помнят как през последните две години подобен развой на събитията попречи на "каталунците" да вземат титлата.

 

Суперзвездатата на "блаугранас" Лионел Меси обаче гледа оптимистично на нещата и увери феновете, че този път нещата няма да се развият така. Аржентинският ас дава добри прогнози за предстоящия мач с Атлетико Мадрид утре, и според него това е мачът, който ще помогне на тима да продължи да се бори за титлата.

 

„Знаем, че от Барселона се очаква винаги да побеждава, но ние сме спокойни и уверени в себе си. Имаме седем точки преднина в първенството и равенството с Лион беше добър резултат. Това, което се иска сега от нас е да победим Атлетико и смятам, че така съмненията около тима ще бъдат разсеяни", заяви Меси.

 

Според футболиста формулата на победата се крие в по-голямата сплотеност на отбора.

 

„Никой не обича да губи, особено отбор като нас, който е свикнал да печели и за мен и съотборниците ми утрешният ден е добър шанс да спечелим отново." Действително Барселона победи вече три пъти през този сезон Атлетико.

 

Колкото за своето собствено представяне аржентинският играч коментира, че четирите мача без гол не го притесняват и, че това е преходен период в настоящата му форма.