Меси изравни рекорда на Раул и класира Бaрселона на 1/8 финалите

Отборът на Барселона постигна много важна победа в група F на Шампионската лига в историческа вечер за Лионел Меси.

Каталунците се справиха като гости на Аякс с 2:0 и си осигуриха класиране в следващата фаза. Легендата Лионел Меси отбеляза двете попадения, с които задмина Кристиано Роналдо по голове в Шампионската лига като вече има 71, колкото и Раул.

Луис Суарес не успя да се разпише срещу бившия си тим и все още търси първия си гол за "блаугранас". Като цяло Аякс започна по-силно срещата и заигра много агресивно от началото на мача, преди Меси да се разпише с глава.

Постепенно Барселона намери верния ритъм и завладя центъра на терена. Аякс остана с човек по-малко в края на мача и нямаше сили да търси точката. Луис Енрике заложи на най-доброто си нападение в лицето на Неймар, Меси и Суарес.

Аякс започна много силно с изключително много динамика в предни позиции. Домакините бяха много агресивни и не спираха да притесняват своя съперник. Клаасинен имаше чудесен шанс в 25-та минута, но Тер Щеген се справи с диагоналния изстрел.

4122901

Постепенно Барселона започна да намира своя ритъм и да организира по-често опасни атаки. В 30-та минута Жорди Алба излезе сам срещу вратаря, но не успя да се разпише. В 36-та минута Барселона стигна до изпълнение на пряк свободен удар.

Меси стреля много опасно, но вратаря Яспер Силесен успя да се справи. Топката бе избита, но там Марк Бартра се пребори за нея и я върна на точката на дузпата, където Меси надскочи Рикардо ван Рийн, за да отбележи гол номер 70 в Шампионската лига.

4122898

Според статистиките на УЕФА това е четвъртия гол на Меси с глава в турнира, като има още 58 с левия крак и 8 с десния. До края на полувремето двата отбора продължиха с агресивната игра и съдията беше принуден да покаже шест жълти картона.

Барселона заигра много по-спокойно второто полувреме, което започна без напрежение пред двете врати. Първата въмозжност дойде в 58-та минута, когато Луис Суарес излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее и стреля в него.

В 71-та минута Аякс остана с човек по-малко след като Велтман спря непозволено Меси и получи втори жълт картон.  В 76-та минута Меси нанесе втория си удар. Домакините загубиха топката в центъра на терена и веднага бяха наказани с бърза контра атака. Педро нахлу отляво и центрира много остро към Меси, който протегна крак, за да бутне топката във вратата на Силесен.

До края Барселона можеше да отбележи и още попадения, но нападателите на тима не успяха да се разпишат