Меси изнесе лекция пред празните трибуни на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона продължава ударното начало на кампанията си. "Блаугранас" наказаха Лас Палмас с класическото 3:0 пред празните трибуни на "Камп Ноу" и вече имат 7 победи в също толкова срещи от началото на шампионата. Тимът на Ернесто Валверде изигра мача без помощта на верните си фенове заради сблъсъците по улиците на града. Те бяха предизвикани от гласуването за референдума за отцепване на Каталуния от Испания, което се проведе днес. Барса обмисляше въобще да не излиза за двубоя, но от федерацията заплашиха каталунците, че ще отнемат точки от актива им. Все пак, Барселона излезе на празното съоръжение и размаза гостите от Канарските острови.

В герой за Барса отново се превърна мегазвездата Лионел Меси. Аржентинецът наниза два гола във вратата на Леандро Чичисола и покачи актива си на 11 попадения от началото на кампанията. Меси добави и асистенция към Серхио Бускетс, който отбеляза първото попадение. Това се случи в началото на втората част. Аржентинският маестро центрира от корнер, а испанецът засече топката с глава.

Чак в 70-ата Меси избухна с невероятно попадение. Той бе изведен сам срещу Чичисола след гениален пас в коридор на Денис Суарес. Аржентинецът се подигра с вратаря, като го мина елегантно и вкара в опразнената врата. След 7 минути той повтори упражнението, като този път бе изведен от Луис Суарес.

Така Барса продължава безгрешната си серия и има 21 точки - 5 повече от втория Севиля. Лас Палмас пък се намира точно над зоната на изпадащите. Тимът от Канарските острови заема 17-ото място с 6 пункта.