Мерцедес потвърди: Ралф Шумахер остава в DTM

галерия:

Mercedes потвърди, че Ралф Шумахер ще направи и трети сезон в DTM, въпреки разочароващите резултати от първите два. 34-годишният германец отново ще кара за HWA.


„За мен е огромно забавление да се състезавам в DTM и една от основните причини за това е перфектното сътрудничество с Mercedes-Benz и HWA. Ето защо нямам търпение да започна и третия си сезон в този фантастичен шампионат", коментира Ралф.


„С помощта на Mercedes-Benz и на моя отбор мога да се състезавам на наистина високо и професионално ниво в моторните спортове. През 2010 г. феновете ще имат възможност да следя една наистина уникална комбинация, защото моят брат Михаел ще участва във Формула 1, а аз в DTM, като и двамата ще караме за Mercedes-Benz."


Ралф така и не можа да се наложи в DTM, след като напусна екипа на Toyota във Формула 1 в края на 2007 г. Най-доброто постижение на малкия Шумахер е петото място в Дижон.