Мениджърът на Барнзли: Спасих кариерата на Фъргюсън, но той не ми благодари

снимка: zimbio.com

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Марк Робинс, който излиза тази вечер със своя Барнзли срещу "червените дяволи" в мач от Карлинг Къп, най-после призна след 20 години, че е спасил кариерата на сър Алекс Фъргюсън.


Мениджърът на "песовете" е отричал винаги важността на попадението си в мача с Нотингам Форест през януари 1990 година. По онова време, Юнайтед бяха извън играта за титлата и след три сезона без купа, откакто Фъргюсън пое тима, всички в Англия бяха поставили под съмнение качествата на шотландеца. Евентуално отпадане от ФА Къп през 1990 година щеше да доведе до уволнението на Фърги. Робинс обаче вкара единствения гол, който спаси тима и доведе до триумфа на "Уембли", който сложи край на "сушата" при "червените дяволи" с триумфа в най-стария футболен турнир в света и доведе до 22 големи купи във витрината на "Олд Трафорд" оттогава до днес.


"Сър Алекс написа книга и там той бе попитан - 'Той ли спаси кариерата ви?'. Той написа, че ако това бе на тренировка, аз съм щял да пропусна, но понеже съм бил побутнат от Стюарт Пиърс, то топката е влязла във вратата. Чудесно! Така че дали аз му спасих кариерата? Да, така е! Дали той ми благодари някога? Не!", каза Робинс.


Специалистът е един от многото мениджъри, които са бивши играчи на Фъргюсън и които не се чуват с него.


"Той никога не ми е давал съвет. Взимайки под внимание работата, която имах преди в Родъръм, не знам дали щеше да има човек, който да ми помогне. Но аз мога да кажа, че има едно или две неща, които мога да използвам от него", завърши Робинс.