Мемфис и Торонто с победи в НБА

Лидерът в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация Торонто постигна труден успех над гостуващия Орландо със 104:100.

Канадците наваксаха пасив от 11 точки в четвъртата част, преди началото на която изоставаха със 72:83. Кайл Лаури завърши с 19 точки,6 борби и 7 асистенции, а Терънс Рос добави 17 точки за петата поредна победа на тима, които остана със само едно поражение в осем срещи от началото на сезона.

Това беше и пети последователен домакински успех за Торонто, с което отборът записа най-добрия старт за сезона в собствената си зала от сезон 2003/2004. Ивън Фурние беше най-резултатен за гостите с 24 точки, а Тобиас Харис завърши с 23 точки и 13 борби, но това не беше достатъчно.

Лидерът в Източната конференция Мемфис също регистрира седми успех в първите си осем мача в лигата, след като се справи с гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 107:102. Майк Конли беше най-резултатен с 23 точки, а резервата Бено Удрих добави 16. Марк Гасол също направи добър мач с 8 точки, 8 борби и 9 асистенции, а Мемфис записа 17-а поредна домакинска победа, като серията започна още през миналия сезон.

Звездата на гостите Кобе Брайънт отново беше най-резултатен за Лейкърс с 28 точки, 7 борби и 6 асистенции, макар че вкара само 10 от 26 стрелби от игра. Лейкърс остана на дъното на Запад със само една победа в седем срещи.

Шампионът Сан Антонио отнесе домакина Голдън Стейт със 113:100, след като спечели всяка една от четири части от двубоя. Тони Паркър отново беше лидер за гостите с 28 точки и 7 асистенции, а Коуи Ленърд добави 19 точки, а Тим Дънкан завърши с 12 точки и 13 борби.

Клей Томпсън вкара 29 точки за домакините, които допуснаха второ поредно поражение, след като стартираха сезона с пет последователни победи. Далас преодоля дефицит от 24 точки и стигна до забележителен домакински обрат срещу Сакраменто за 106:98.

Гостите имаха аванс от 44:20 в началото на втората четвърт, но в последствие допуснаха 21-о поредно поражение при гостуване на тексаския си съперник. Звездата на домакините Дирк Новицки стана най-резултатният чужденец в историята на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Германецът наниза 23 точки в двубоя и увеличи актива си на 26953 точки в 1196-ия мач от 17-ия си сезон за тексасците, като изпревари прекратилия кариерата си през 2002 година нигериец Хакийм Оладжуон, който има 26946 точки. Руди Гей беше най-добър за гостите с 26 точки, 8 борби и 8 асистенции.

Портлънд също направи страхотен обрат и стигна до успеха над гостуващия Шарлът със 102:100, въпреки че в началото на втората четвърти изоставаше с 23 точки при 27:50. Деймиън Лилард вкара 29 точки, а ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 25 точки и 14 борби за успеха. Ал Джеферсън наниза 22 точки за гостите, а Ланс Стивънсън добави 14 точки и 14 борби.

Шарлът имаше шанс да изравни, след като получи възможност за последна атака 3,5 секунди преди края. Резервата Гари Нийл вкара и мислеше, че е пратил мача в продължение, но след видеоповторение съдиите не признаха коша, тъй като времето беше изтекло стотни преди стрелбата на града.

Торонто - Орландо - 104:100
Мемфис - ЛА Лейкърс - 107:102
Милуоки - Оклахома Сити - 85:78
Далас - Сакраменто - 106:98
Портлънд - Шарлът - 102:100
Голдън Стейт - Сан Антонио - 100:113