Мелберг и Рибери с приза "Играч на мача" след двубоите в група "D"

Защитникът на шведския национален отбор Олоф Мелберг бе избран за играч на мача между Швеция и Англия, завършил 3:2 в полза на островитяните.

Именно Мелберг бе главният виновник за двата гола за "тре кронур" на Олимпийския стадион в Киев.

В 49-та минута на срещата той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Англия и след негов удар и неуспешен опит на Глен Джонсън да изчисти топката влетя във вратата на Джо Харт за 1:1. В последствие бе преценено, че попадението е автогол на английския защитник.

В 59-та минута обаче Мелберг вкара отличен гол с глава и Швеция поведе с 2:1. Бранителят игра добре в защита и получи и жълт картон за самоотвержена изява.

За играч на мача Украйна - Франция пък бе избран атакуващият полузащитник на френския национален отбор Франк Рибери.

След последния съдийски сигнал в Донецк Франция ликуваше след успех с 2:0, а Рибери заяви: "Всичко бе много добре. Направихме един много голям мач. Освободихме се от първия мач с Англия и това бе позитивно. Много добре ми се отразиха приятелските мачове. Имаме добър отбор с добър манталитет".